06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
5dn.2godz.55min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Darko Jevtić: Szczęście, którego brakowało, do nas wraca

Darko Jevtić: Szczęście, którego brakowało, do nas wraca

Lech Poz­nań nie prze­grał w roz­gry­wkach kra­jowych odkąd panowanie nad zespołem prze­jął tren­er Jan Urban. Lech pod wodzą byłego szkole­niow­ca Osasuny zagrał w Ekstrak­lasie 9 spotkań, a aż sie­dem z nich zakończyło się tri­um­fem zespołu mis­trzów Polski.

Dzię­ki tym znakomi­tym rezul­tatom lechitów, dość szy­bko pożeg­nali się nie tylko ze stre­fą spad­kową, ale i z dol­ną częś­cią tabeli. Równie szy­bko i krótko, co przy­go­da Davi­da Hol­mana w Lechu, prze­biegł bój o czołową piątkę ligi- Kil­ka miesię­cy temu nikt nie myślał, że będziemy w pier­wszej piątce tabeli. To był nasz cel i musieliśmy wiele nadro­bić, by go spełnić. Wierzyliśmy w nasze możli­woś­ci i nam się udało. Mam nadzieję, że dobrze się przy­go­tu­je­my na następ­ną rundę i dalej będziemy tak moc­ni  - zach­wala postawę zespołu Darko Jevtić.

Od meczu ze Śląskiem, Lech zan­otował pokaźną ser­ię sześ­ciu zwycięstw w lidze nie tracąc ani jed­nej bram­ki. Pamię­ta­jmy, że między kole­jka­mi Ekstrak­lasy przy­chodz­iła kolej na poty­cz­ki na dwóch pozostałych frontach- Szczęś­cie, którego nam brakowało na początku sezonu ter­az do nas wraca - tłu­maczy dobrą dys­pozy­cję Jevtić.

darko jevtić

-Mieliśmy tylko dwa dni po meczu z Basel. Nie mieliśmy dużo cza­su na regen­er­ację. Z Basel dużo bie­gal­iśmy, a boisko w tym nie poma­ga. Jest bard­zo grząskie i na to też musimy zwró­cić uwagę. Ważne, że wygral­iśmy i mamy ter­az tydzień przy­go­towań do ostat­niego meczu z Piastem- Lech zakończy bowiem batal­ię w roku 2015 meczem z lid­erem tabeli — Piastem Gli­wice. Rewelac­ja jesieni zremisowała w zeszłą niedzielę z Legią we Warsza­w­ie i upar­cie trzy­ma się fotela lid­era i będzie to robić co najm­niej do lutego- To, że Piast jest obec­nie tak wysoko jest dla mnie zaskaku­jące, bo w zeszłym sezonie nie byli aż tak moc­ni. Latem wiele zmie­nili i potrafią grać w piłkę. Mają dobrą drużynę, ale my jesteśmy lep­szą tylko musimy to pokazać- zapew­nia Serb.

Przed ostat­nim meczem z Zagłę­biem Lubin przyszedł czas na ofic­jalne podz­iękowanie Kasprowi Hamalainenowi. Wszys­tko wskazu­je na to, że “piękny piłkarz”- jak nazwał go szuka­jąc odpowied­niego słowa, Darko Jevtić- opuś­ci zimą Lecha i pod­pisze kon­trakt z jed­nym z klubów ligi duńskiej. Boś­ni­ak i Fin to para zawod­ników, którzy doskonale rozu­mieją się na boisku, jak­by prze­maw­iali tym samym piłkarskim językiem-Na początku sezonu też potrafil­iśmy grać w piłkę, tylko nie mieliśmy szczęś­cia i nie udawało nam się trafi­ać do bram­ki. Ter­az strze­lamy gole, a dużą rolę ma w tym Kasper Hamalainen, który gra ostat­nio bard­zo dobrze i sporo nam poma­ga. Nie wiem, czy zostanie. Było­by fajnie, gdy­by został, bo jest pięknym piłkarzem- mówi Jevtić — Ja jestem tym, który wykona ostat­nie podanie, a on strzeli więcej bramek. To jest ta różni­ca między nami. Dobrze się rozu­miemy i jak gramy razem, szukamy siebie nawza­jem. Nie chcę roz­maw­iać o tym, czy czu­ję się na siłach, by go zastąpić. Mamy dużo zawod­ników, i każdy chce grać w każdym meczu. Jeśli nato­mi­ast ja jestem na boisku to daję z siebie wszys­tko i chcę jak najbardziej pomóc drużynie.

IMG_0091

W meczu z Zagłę­biem oprócz lechitów, na wyżyny swoich umiejęt­noś­ci wznieśli się również poz­nańs­cy kibice. Ultra­si Kole­jorza zaprezen­towali 3 efek­towne prezen­tac­je wsparte mate­ri­ała­mi pirotech­niczny­mi, które zmusiły arbi­tra głównego do dwukrot­nego prz­er­wa­nia zawodów- Na oprawę zerknąłem przez sekundę pod­czas prz­er­wy. Nieste­ty nie wiedzi­ałem o co chodziło.Miałem parę sprint­ów przed tym i dobrze zro­biła mi taka prz­er­wa. Jeśli jakaś druży­na postawi wyso­ki press­ing i nie mamy już siły, taka prz­er­wa dobrze wpły­wa, bo moż­na odpocząć. Dzisi­aj to my kon­trolowal­iśmy prze­bieg spotka­nia i nie było powodów, żeby się den­er­wować — oce­nia szczęśli­wy pomoc­nik Lecha.

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.