07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.15godz.36min.
13.90 X3.90 21.55 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Karlo Muhar dołącza do Kolejorza

Karlo Muhar dołącza do Kolejorza

Nowym piłkarzem Lecha Poz­nań został Chor­wat, Kar­lo Muhar. Defen­sy­wny pomoc­nik związał się z Kole­jorzem 4‑letnim kontraktem.

23-let­ni piłkarz pochodzi z Zagrze­bia i to właśnie w szkółce Dina­ma staw­iał pier­wsze piłkarskie kro­ki. W lat­ach 2015–2018 reg­u­larnie wys­tępował w drugiej drużynie mis­trza Chorwacji i w tym cza­sie zal­iczył pon­ad 70 spotkań w drugiej lidze tego kra­ju, w których zdobył pięć bramek.

W sezonie 2017/18 zan­otował jed­no star­cie w pier­wszym zes­pole (ligowy mecz z HNK Rije­ka — przyp.red.), dzię­ki czemu ma na swoim kon­cie mis­tr­zost­wo Chorwacji. Na początku poprzed­niego sezonu przeszedł do Interu Zapresic, w którym był pod­sta­wowym zawod­nikiem. W jego barwach roze­grał 37 spotkań, w tym 34 w lidze chorwack­iej. W rundzie wiosen­nej pełnił rolę kap­i­tana zespołu, a Inter ostate­cznie zajął ósme miejsce w tabeli. Równocześnie wys­tępował także w roz­gry­wkach Pucharu Chorwacji, w którym zespół nowego gracza Kole­jorza dotarł do pół­fi­nału, prze­gry­wa­jąc w nim z Rijeką.

 

- Kar­lo Muhar charak­teryzu­je się bard­zo dobry­mi warunk­a­mi fizy­czny­mi. W poprzed­nim sezonie był pod­sta­wowym zawod­nikiem swo­jego zespołu i jako kap­i­tan decy­dował o obliczu całej drużyny. Na boisku wys­tępu­je jako defen­sy­wny pomoc­nik i wyróż­nia się skuteczną grą w bezpośred­nim kon­tak­cie z prze­ci­wnikiem oraz reg­u­lowaniem tem­pa gry swo­jego zespołu. Oprócz wypeł­ni­a­nia zadań czys­to defen­sy­wnych jest także akty­wny w ofen­sy­wie. Posi­a­da bard­zo dobre uderze­nie zza pola karnego — mówi dyrek­tor sportowy Lecha Poz­nań, Tomasz Rząsa.

Chorwac­ki pomoc­nik nie ukry­wa radoś­ci z trans­feru do Kole­jorza. — Jestem bard­zo zad­owolony z przenosin do Poz­na­nia. Przed pod­ję­ciem decyzji dłu­go roz­maw­iałem z Nena­dem Bjelicą i opisy­wał Lecha w samych pozy­ty­wnych słowach. Wręcz namaw­iał mnie na ten ruch. Mam nadzieję, że szy­bko wpa­su­ję się w zespół i będę wal­czył o tro­fea — komen­tu­je nowy piłkarz drużyny tren­era Dar­iusza Żurawia.

 

fot. lechpoznan.pl/fot. Prze­mysław Szyszka

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.