27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.13godz.8min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Skorża: Będziemy czuć wsparcie kibiców

Skorża: Będziemy czuć wsparcie kibiców

Do tej pory Maciej Sko­rża poprowadz­ił drużynę cztery razy w Pucharze Pol­s­ki. Tren­er lechitów wspom­i­na finał z 2011 roku  w Byd­goszczy, kiedy to Legia pokon­ała Lecha Poz­nań po rzu­tach karnych.

Jutrze­jszy finał roze­grany zostanie w Warsza­w­ie, jed­nak na sta­dion­ie neu­tral­nym dla obu drużyn – Nie widzę nic złego, że mecz jest roz­gry­wany na najważniejszym sta­dion­ie w naszym kra­ju. Nie sądzę, żeby to miało jak­iś więk­szy wpływ. Obie drużyny będą wystar­cza­ją­co zmo­bi­li­zowane, bo sama gra na takim obiek­cie staw­ia wysoko poprzeczkę. Myślę, że to pomoże zawod­nikom wykrze­sać z siebie jeszcze więcej – mówił dziś na przed­mec­zowej kon­fer­encji tren­er Skorża.

Finał z Legią będzie piątą szan­są do zdoby­cia Pucharu Pol­s­ki. Do tej pory tren­erowi Sko­rży udało się to trzykrot­nie – Puchar wywal­czony z Gro­clinem to było moje pier­wsze tro­feum w życiu i na zawsze pozostanie w pamię­ci. Bard­zo się cieszę, że będę mógł po raz kole­jny poprowadz­ić drużynę w finale. Uwiel­bi­am tę atmos­ferę i otoczkę. Po raz pier­wszy będzie to finał, w którym wys­tąpią dwie najlep­sze drużyny w Polsce. Sta­dion wypełniony po brze­gi, mis­trz i wicemistrz – zdobyć tro­feum w takich okolicznoś­ci­ach to coś niesamowitego.

 W tym sezonie obie drużyny spotkały się dwukrot­nie. Raz podzieliły się punk­ta­mi, a raz na INEA Sta­dion­ie tri­um­fowali lechi­ci – Będziemy mieć przewagę psy­cho­log­iczną, ale przy takiej klasie zespołów i wyrów­nanym poziomie  po gwiz­d­ku sędziego ta przewa­ga nie będzie się liczyć. Każdy wal­czy o zwycięst­wo i wyko­rzys­ta słaboś­ci rywala – doda­je szkoleniowiec.

W 2011r. Maciej Sko­rża prowadz­ił warsza­wską Legię, która po rzu­tach karnych pokon­ała Kole­jorza –Pamię­tam piekiel­nie trud­ny finał Pucharu Pol­s­ki, notabene prze­ci­wko Lechowi w Byd­goszczy. Ten mecz kosz­tował nas mnóst­wo wysiłku, ale dopięliśmy swego. Nie sądzę, aby ten finał prze­bił tamten. Wtedy Legia miała mnóst­wo szczęś­cia, ale ter­az karnych nie będzie.

- Ten mecz nie ma fawory­ta. Wiele prze­maw­ia za Legią, ale tyle samo argu­men­tów prze­maw­ia za nami. Mecz jest teo­re­ty­cznie na nat­u­ral­nym tere­nie. Wiem ze będzie sporo kibiców i będzie ich na pewno dobrze sły­chać i czuć będziemy ich wsparcie.

W przyszły week­end obie ekipy spotka­ją się po raz kole­jny. W sobotę o 15:30 dojdzie do spotka­nia na Łazienkowskiej. Będzie to okaz­ja do rewanżu za jutrze­jszy mecz – Wygrana na pewno będzie miała wpływ na dal­szy sezon. Jed­ni będą musieli opanować euforię, a drudzy pod­nieść się po porażce. Razem z trenerem Bergiem w przyszłym tygod­niu staniemy w obliczu dwóch różnych zadań. Myślę, że za tydzień przy Łazienkowskiej nikt nie będzie pamię­tał o tym, co się wydarzyło – kończy tren­er Skorża.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.