27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
51dn.20godz.4min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Skorża: Spotkają się dwie najlepsze drużyny

Skorża: Spotkają się dwie najlepsze drużyny

W piątkowy wieczór na INEA Sta­dion­ie Lech Poz­nań zmierzy się z warsza­wską Legią o Super­puchar Polski.

Przy Buł­garskiej spotka­ją się mis­trz Pol­s­ki — Lech Poz­nań oraz zdoby­w­ca Pucharu Pol­s­ki — Legia Warsza­wa. - To kap­i­tal­na sprawa, ten mecz w końcu będzie meczem o Super­puchar Pol­s­ki. Spotka­ją się dwie najlep­sze drużyny. W każdym meczu oczeku­ję od moich piłkarzy zaan­gażowa­nia. Gramy z Legia Warsza­wa, więcej mówić nie trze­ba. Chce­my zagrać dla naszych kibiców i dostar­czyć im nową por­cję radoś­ci. Wierzę, że oni nas nie zaw­iodą – przyz­nał tren­er Lecha Poz­nań, Maciej Skorża.

Atmos­fera przed spotkaniem od kilku dni jest gorą­ca. Tren­er oraz piłkarze Legii pod­grze­wa­ją atmos­ferę i zapew­ni­a­ją, że do Poz­na­nia „przy­jadą po swo­je”. Warsza­w­ia­cy cały czas uważa­ją, że to nie Lech zdobył mis­tr­zost­wo w poprzed­nim sezonie, tylko Legia je prze­grała. –Dla mnie nie ma żad­nego znaczenia, co Legia mówi. To była trud­na sytu­ac­ja dla warsza­w­iaków, jed­nak sportową złość i roz­go­rycze­nie moż­na zrozu­mieć. Nas to nie intere­su­je, musimy patrzeć na siebie – zaz­naczył szkole­niowiec. — Ja cały czas pow­tarzam drużynie, że nie może­my być tak dobrzy jak pod koniec ubiegłego sezonu. Musimy być lep­si. Drużyny, które zagra­ją przy Buł­garskiej, będą się dodatkowo mobi­li­zować, ponieważ ich rywalem nie będzie tylko Lech Poz­nań, ale przede wszys­tkim aktu­al­ny mis­trz Pol­s­ki. My ter­az wal­czymy oto, aby obronić tytuł MPdodał.

ejberempire

Latem Kole­jorz pozyskał czterech nowych zawod­ników. Czy któryś z nich ma szan­sę na to, aby wys­tąpić w piątkowym meczu? – Myślę, że bliżej są Ci zawod­ni­cy, którzy grali w naszej lidze, czyli Darek Dud­ka i Marcin Robak. To nie oznacza jed­nak, że Denis i Aziz pojaw­ią się na boisku dopiero we wrześniu. Marcin i Darek na pewno będą mieć łatwiej. Super­puchar to for­ma ostat­niego szli­fu przed meczem w Sara­jew­ie – dodał opiekun Lecha Poznań.

W spotka­niu o Super­puchar na pewno nie zagra­ją Paulus Ara­ju­uri oraz Ger­go Lovrenc­sics. To kiedy wrócą na boisko jest uza­leżnione od prze­biegu reha­bil­i­tacji. – Paulus i Ger­go na pewno nie zagra­ją z Legią. Kiedy wrócą? Wszys­tko zależy od pro­ce­su reha­bil­i­tacji. Nie potrafię pre­cyzyjne tego określić. Paulus ma być gotowy pod koniec miesią­ca, a Ger­go dwa tygod­nie później – przyz­nał szkoleniowiec.

W sobotę Lech roze­gra ostat­ni mecz kon­trol­ny przed wyjaz­dem do Sara­je­wa. Rywalem Lecha będzie Stomil Olsz­tyn. – To będzie mecz dla tych piłkarzy, którzy nie zagra­ją z Legią, piłkarzy rez­er­wowych, którzy grali mniej. Gramy co trzy dni, więc rotac­ja w składzie jest potrzeb­na – zakończył.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.