09.07.2022, g. 20:10
Superpuchar Polski
Lech Poznań vs Raków Częstochowa
Do meczu pozostało:
3dn.11godz.27min.
12.10 X3.45 23.50 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Urban: Ta drużyna potrafi dobrze grać w piłkę

Urban: Ta drużyna potrafi dobrze grać w piłkę

Po bez­nadziejnych wynikach w Ekstrak­lasie w tym sezonie zarząd Kole­jorza postanow­ił odwołać ze stanowiska tren­era Macie­ja Sko­rżę. Zastąpił go Jan Urban, który w przeszłoś­ci prowadz­ił między inny­mi warsza­wską Legię.

- Przede wszys­tkim dzięku­ję wład­zom Lecha, że mają do mnie takie zau­fanie. Mam nadzieję, że będę w stanie pomóc Lechowi wyjść na prostą. To wielkie wyzwanie, ale gdy­bym się go obaw­iał, to by mnie tu nie było. W tej drużynie drzemie potenc­jał, ci zawod­ni­cy pokaza­li niedawno, że potrafią dobrze grać w piłkę. Wiele aspek­tów się na to złożyło, że jesteśmy w takiej sytu­acji, ale trze­ba ten prob­lem rozwiązać – mówił na kon­fer­encji nowy opiekun lechitów.

Tren­er Urban postaw­ił na swój włas­ny sztab szkole­niowy. Do drużyny wró­ci także Maciej Gos­tom­s­ki – Będzie w szta­bie Jose Anto­nio Vicu­na, który pra­cow­ał ze mną w Legii i Hisz­panii. Jest to dla mnie chłopak bard­zo wartoś­ciowy. Tren­era­mi od przy­go­towa­nia fizy­cznego będzie Andrzej Kasprzak oraz Cesar Manuel San­juan-Szk­larz. Możli­we, że dojdzie do nas jeszcze jed­na oso­ba. Trenerem bramkarzy będzie Andrzej Daw­idz­iuk, znam go, miałem okazję z nim pra­cow­ać pod­czas Mis­tr­zostw Europy w Aus­trii i Szwa­j­carii i wyda­je mi się, że to człowiek na bard­zo wysokim poziomie w swoim fachu. Na pewno z zespołem zosta­ją Jacek Ter­piłows­ki i Marcin Wró­bel – przyz­nał tren­er Urban.

Obec­ny szkole­niowiec lechitów  ma doświad­cze­nie zebrane w Hisz­panii, Czy pewne zagra­nia będzie chci­ał wcielić w życie tutaj w Poz­na­niu? – Będziemy trenowali inaczej. Na pewno nie będę jeźdz­ił podglą­dać innych tren­erów, pracu­ją­cych w Ekstrak­lasie. Samo to, że trenin­gi będą wyglą­dać inaczej już jest bodźcem. Mam nadzieję, że pozy­ty­wnym. Ja będę bazował na zau­fa­niu, znacznie więcej od piłkarza wyciągnę w ten sposób, niż narzu­ca­jąc rygor władzy – dodaje.

W medi­ach pojaw­iły się infor­ma­c­je, że po awan­sie do europe­js­kich pucharów Lech ma odpuś­cić fazę grupową LE. Tren­er Urban zde­men­tował tę kwest­ię – Klubowi zależy na LE, a ja powiedzi­ałem, że te roz­gry­w­ki są ważne z kilku powodów. To jest Lech Poz­nań, tu się wal­czy o LM. W tym roku nie wyszło, Lech gra w LE. Cały rok wszyscy chcą, by ta druży­na osiągnęła jak najlep­szy wynik, by grać w europie. Dla mnie Lech w tej chwili jest najlep­szym klubem w Polsce.

Obec­nie wypoży­c­zonych z Lecha jest sześ­ciu piłkarzy. Czy szkole­niowiec lechitów rozważa ich powrót do zespołu?  — Nie chcę wyb­ie­gać tak daleko w przyszłość. Ten tem­at jed­nak na pewno zostanie porus­zony. Ja będę miał na co dzień z drużyną dużo pra­cy, bo gramy co trzy dni i tego cza­su będzie na pewno mało. Kiedy przy­chodzi nowy tren­er, potrze­bu­je dużo infor­ma­cji, by zdi­ag­no­zować prob­lem i obrać kierunek wyjś­cia z tej złej sytu­acji – twierdzi.

Już w sobotę Jan Urban zade­bi­u­tu­je na ław­ce tren­er­skiej, a Lech zmierzy się z chor­zowskim Ruchem – Potrze­bu­je­my zwycięstw jak ryba wody. Efekt nowej miotły? Z reguły bardziej nie dzi­ała, niż dzi­ała w tym pier­wszym spotka­niu. W Hisz­panii panu­je powiedze­nie – Nowy tren­er, zwycięst­wo pewne.

Kursy na mecze Lecha

Lech Poznań - Stal Mielec

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Lech Poznań - Stal Mielec

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Raków Częstochowa - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Pogoń Szczecin - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Górnik Zabrze - Cracovia Kraków

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Raków Częstochowa - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Raków Częstochowa - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.