Ruch — Lech: Ruch rozbity w Chorzowie

Kole­jorz w ramach 15. kole­jki Lot­to Ekstrak­lasy pokon­ał Ruch 5:0 po bramkach Daw­ida Kow­nack­iego, Darko Jevti­cia, Radosława Majew­skiego, Marci­na Robaka i Szy­mona Pawłowskiego.

Spotkanie rozpoczęli lechi­ci, którzy już w 2 min­u­cie mogli wyjść na prowadze­nie. Maciej Makuszewski zgry­wał piłkę do Macie­ja Gajosa, jed­nak jego strzał był zbyt lekki, by zaskoczyć bramkarza Ruchu. Odpowiedzieć próbowali gospo­darze, ale z dobrej strony pokazał się Matus Put­knocky łapiąc fut­bolówkę po uderze­niu głową przez Pio­tra Ćwie­lon­ga. Kilka min­ut później poważny błąd w defen­sy­wie popełnił Jan Bednarek, lecz obyło się bez straty gola po dobrej inter­wencji Put­nock­iego. W 13. min­u­cie szan­sę na otwar­cie wyniku mieli Niebi­escy. Przed polem karnym faulowany był Maciej Urbańczyk. Do piłki pod­szedł Paweł Oleksy, ale niez­nacznie się pomylił. Od tego momen­tu na boisku domi­nować zaczęli podopieczni Nenada Bjel­i­cy, cho­ci­aż nie ustrzegli się błę­du. W 27. min­u­cie w pole karne wpadł Jarosław Niez­go­da, zagrał do Eduard­sa Vis­ni­akovsa, jed­nak Łotysz nie trafił w piłkę. Niewyko­rzys­tane sytu­acje się mszczą i dziesięć min­ut później prowadz­ił już Lech. Mar­t­in Kon­czkowski non­sza­lancko zachował się w polu karnym, poda­jąc pros­to pod nogi Darko Jevti­cia. Szwa­j­car nie zwlekła i pokon­ał Lib­o­ra Hrdlickę. Drugą bramkę dołożył Daw­id Kow­nacki. Młodzieżowy reprezen­tant Pol­ski minął Urbańczyka, Rafała Grodz­ick­iego i pokon­ał bramkarza Ruchu.

Początek drugiej połowy należał do lechitów. Najlep­szą okazję na strze­le­nie gola miał Paulus Ara­ju­uri. Z rzu­tu rożne­go dośrod­kowywał Radosław Majew­ski, a Fin odd­ał bard­zo groźny strzał, jed­nak dobrze inter­we­niował Kon­czkowski. W 59. min­u­cie wynik pod­wyższył Radosław Majew­ski. Pop­u­larny Maja otrzy­mał podanie od Macie­ja Makuszewskiego, wyszedł sam na sam i pewnym strza­łem pokon­ała bramkarza chor­zowian. Kole­jne­go gola dorzu­cił Marcin Robak. Wprowad­zony chwilę wcześniej napast­nik Kole­jorza na boiska zostawł sfaulowany przez Rafała Grodz­ick­iego i sędzia podyk­tował rzut karny, które­go włas­nie Robak zamienił na bramkę. W 78. min­u­cie na listę strzel­ców mógł się wpisać Maciej Gajos, ale jego strzał zablokował piłkarz Ruchu. W końców­ce meczu wynik ustanow­ił Szy­mon Pawłowski, paku­jąc piłkę do siatki po świet­nym zagra­niu Majew­skiego.

Ruch Chorzów – Lech Poz­nań 0:5 (0:2)

Bramki: 37. Jevtić, 41. Kow­nacki, 59. Majew­ski, 67. Robak, 86 Pawłowski

Żółte kartki: 66. Grodz­icki — 28. Bednarek

Ruch: Libor Hrdlicka – Mar­t­in Kon­czkowski, Rafał Grodz­icki, Marcin Kowal­czyk, Paweł Oleksy – Piotr Ćwie­long (75. Kamil Mazek), Łukasz Sur­ma (55. Patryk Lip­ski), Maciej Urbańczyk, Łukasz Mon­e­ta – Eduards Vis­nakovs (61. Jakub Arak), Jarosław Niez­go­da

Lech: Matus Put­nocky – Tamas Kadar, Jan Bednarek, Paulus Ara­ju­uri, Tomasz Kędzio­ra – Maciej Gajos, Łukasz Trałka – Radosław Majew­ski, Darko Jevtić (75. Kamil Jóźwiak), Maciej Makuszewski (70. Szy­mon Pawłowski) – Daw­id Kow­nacki (65. Marcin Robak)

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress