Były zawodnik Pogoni Szczecin, Marcin Robak wpisał się na listę strzelców dwukrotnie w meczu 8. kolejki Lotto Ekstraklasy z Portowcami. – Cieszę się, że w tym meczu zdobyłem bramki, ale cała drużyna ciężko pracowała na ten wynik. Fajnie, że potrafiliśmy wygrać, mimo że przegrywaliśmy 1:0, szybko odpowiedzieliśmy, strzeliliśmy drugą bramkę i do przerwy prowadziliśmy już 2:1. – mówi snajper Lecha.
Autor: Karol Jałowiec
Abdul Aziz Tetteh we wczorajszym meczu po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców. Ghańczyk ustanowił wynik spotkania z Pogonią Szczecin na 3:1.
Wczoraj Kolejorz pokonał na własnym stadionie Pogoń Szczecin 3:1. Dwukrotnie do bramki trafiał Marcin Robak, a premierowego gola w Ekstraklasie zaliczył Abdul Aziz Tetteh.
Lech Poznań wygrał wczorajsze spotkanie z Pogonią Szczecin 3:1 po dwóch bramkach Marcina Robaka i jednej Abdula Aziza Tetteha. W trakcie meczu emocje sięgały zenitu, bowiem sędzia Szymon Marciniak podyktował aż dwa rzuty karne. Na szczęście dla Lecha jedenastkę wykonywaną przez Łukasza Zwolińskiego obronił Matus Putnocky.
Po meczu Lech-Pogoń wygranym 3:1 przez Kolejorza głos zabrali trenerzy obu zespołów. Była to pierwsza konferencja pomeczowa trenera Nenada Bjelicy.
Lech Poznań zwyciężył w 8. kolejce Lotto Ekstraklasy z Pogonią Szczecin. W trenerskim debiucie zespół Nenada Bjelicy pogrążył Pogoń Szczecin (3:1). Dwie bramki przeciwko swojej byłej drużynie zdobył Marcin Robak, a trzecią dołożył Abdul Azziz Tetteh. Spotkanie poprzedziła minuta ciszy dla zmarłych kiboli – Agaty Sadzak i Grzegorza Bielawca. Otwarcie wyniku nastąpiło już w 6. minucie, gdy w polu karnym rywalizację z Adamem Gyurcso przegrał Tomasz Kędziora. Węgierski skrzydłowy wbił piłkę mocno po ziemi w pole karne tak, że Łukasz Zwoliński tylko dostawił nogę pakując piłkę do pustej bramki. Lechici pokazali charakter i odpowiedź Kolejorza przyszła bardzo szybko. Najpierw blisko…
Nenad Bjelica już w niedzielę po raz pierwszy poprowadzi Poznańską Lokomotywę w meczu o punkty. Do Poznania przyjedzie Pogoń Szczecin, a Chorwat zapewnia, że lechici grać będą tylko i wyłącznie o zwycięstwo.
Akademia Lecha Poznań jest uważana przez wielu ekspertów za najlepszą w Polsce głównie dlatego, że jej wychowankowie są systematycznie wprowadzani do pierwszej drużyny. Widać to nie tylko od tego roku dzięki klasyfikacji Pro Junior System. Od kilku lat bowiem jesteśmy świadkami kolejnych debiutów z kolejnych roczników szkółki Kolejorza. Takim sposobem klub ze stolicy Wielkopolski może się pochwalić, że z każdego rocznika od 1991-1998 co najmniej jeden zawodnik wystąpił w oficjalnym spotkaniu Ekstraklasy w niebiesko – białych barwach.
Podczas piątkowej konferencji prasowej z udziałem przedstawicieli Akademii Lecha Poznań oraz HSV doszło do nawiązania współpracy między klubami. Dotyczyć ona będzie zespołów od U-8 do U-19. Umowa została zawarta na okres dwóch lat. – Współpraca z klubami najsilniejszych lig w Europie jest nową inicjatywą. HSV jest pierwszym klubem, z którym zdecydowaliśmy się podpisać umowę partnerską – mówi dyrektor ALP, Piotr Sadowski. – Uważam, że jest to sukces naszych działań, co cieszy zarówno mnie jak i trenera Rafała Ulatowskiego, który odpowiada za pion sportowy w Akademii. Będzie to z pewnością kolejny krok dla nas, który przyczyni się do pozytywnego rozwoju. Pomysł…
Już w niedzielę lechici wrócą do walki o ligowe punkty. Ich rywalem będzie Pogoń Szczecin, której kibice mecze z Kolejorzem traktują jak derby.