27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
51dn.19godz.15min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Concordia — DWL: Mecz do pierwszego błędu

Concordia — <span class="caps">DWL</span>: Mecz do pierwszego błędu

W dziesiątej kole­jce Klasy Okrę­gowej Druży­na Wiary Lecha poległa w Murowanej Goślin­ie po trud­nym meczu. Kibole stra­cili jedyną bramkę w 50. min­u­cie, ale nie zdołali odro­bić strat i zal­icza­ją trze­cią porażkę w lidze.

Od pier­wszego gwiz­d­ka sędziego agresy­wnie zaatakowała druży­na Con­cordii, co zaskoczyło goś­ci. Wiara Lecha do około 20. min­u­ty nie potrafiła roze­grać pił­ki i została zamknię­ta na włas­nej połowie. Con­cor­dia, z którą kibole ostat­ni raz grali rok temu w pamięt­nym meczu o awans na Inea Sta­dion­ie, zdołała nawet trafić do bram­ki kiboli, ale po kwad­ran­sie gry sędzia wskazał spalonego.

Gdy podopieczni tren­era Kus­to­nia pod­nieśli rękaw­ice, a miało to miejsce dokład­nie w 19.minucie, znakomi­cie roze­grali kon­trę po rzu­cie rożnym rywali. Niedźwiedz­ki prze­jął fut­bolówkę i podał na lewe skrzy­dło. Stamtąd pił­ka powędrowała pod pole karne do Pio­tra Makowskiego, który przy­tom­nie zgrał do wbiegącego Adamskiego. Pomoc­nik Wiary Lecha moc­no przymierzył z wole­ja, ale bramkarz Con­cordii zdołał wyła­pać strzał.

Do koń­ca pier­wszej połowy Wiara Lecha prze­ważała stwarza­jąc jeszcze kilkukrot­nie zagroże­nie. Dwukrot­nie uderzał młody skrzy­dłowy kiboli- Niedźwiedz­ki. “Niedźwiedź” otrzy­mał crossowe podanie od Adamskiego na lewej flance i odd­ał strzał na bramkę. Znów jed­nak lep­szy okazał się bramkarz gospo­darzy. Cztery min­u­ty później ponown­ie uderzał Niedźwiedz­ki, lecz tym razem po odbi­ciu się od głowy lechi­ty pił­ka poszy­bowała pon­ad bramką. Okazję miał także Piotr Makows­ki uderza­jąc zza pola karnego po długim słup­ku. Golkiper Con­cordii sparował jeszcze piłkę na słu­pek i kibole do szat­ni schodzili lekko poddenerwowani.

Dru­ga połowa była już znacznie gorsza w wyko­na­niu Drużyny Wiary Lecha. Już w piątej min­u­cie drugiej częś­ci meczu fut­bolówka zatrzepotała w siatce Kacz­mar­ka dru­gi raz. Tym razem jed­nak sędzia uznał gola i wskazał na środek boiska, bo o spalonym nie było mowy. Wiara Lecha straciła kole­jnego w tym sezonie gola po stałym frag­men­cie gry.

Tuż przed stratą bram­ki FC Murowana Gośli­na zaprezen­tował  jeszcze na try­bunach efek­towną  oprawę okras­zoną środ­ka­mi pirotechnicznymi:

http://

Do ostat­niego gwiz­d­ka sędziego kibole starali się z całych sił odro­bić straty, ale czegoś zabrakło by przechylić sza­lę korzyś­ci na swo­ją stronę. Z rzu­tu wol­nego strza­łu próbował Surowiec, lecz fut­bolówka pole­ci­ała znacznie pon­ad poprzeczką. Okazję miał także Stanisław Makows­ki, ale tym razem znów lep­szy okazał się bramkarz Concordii.

Gospo­darze mogli się cieszyć z trze­ciej wygranej w his­torii z Drużyną Wiary Lecha i z przeskoczenia DWL w tabeli Okręgów­ki. Kibole nato­mi­ast praw­dopodob­nie spad­ną po tej kole­jce do dol­nej częś­ci tabeli tracąc do lid­era- Pias­ta Kobyl­ni­ca aż 7 punk­tów. Następ­ne spotkanie Drużynę Wiary Lecha czeka już w przyszłą sobotę, kiedy to kibole pode­jmą na włas­nym boisku trze­cią w tabeli Wartę Śrem. Mecz rozpocznie się o godznie 11:00.

Con­cor­dia Murowana Gośli­na — K.K.S. Wiara Lecha 1:0 (0:0)

Bram­ka: 50. zawod­nik rywali

Żółte kart­ki: 3 rywale — 65. Pawlaczyk, 81. Surowiec, 81. Adamski

DWL: Kacz­marek — Sł.Makowski, Pawlaczyk, Kwaśnik — Adams­ki, Łaszyńs­ki (63.Górczak), Woj­ciechows­ki, St. Makows­ki- Niedźwiedz­ki, P.Makowski, Szen­feld (60. Surowiec)

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.