02.06.2023, g. 02:00
WNBA
Minnesota Lynx vs Connecticut Sun
Do meczu pozostało:
0dn.21godz.37min.
11.12 X16.00 28.60 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Concordia — DWL: Mecz do pierwszego błędu

Concordia — <span class="caps">DWL</span>: Mecz do pierwszego błędu

W dziesiątej kole­jce Klasy Okrę­gowej Druży­na Wiary Lecha poległa w Murowanej Goślin­ie po trud­nym meczu. Kibole stra­cili jedyną bramkę w 50. min­u­cie, ale nie zdołali odro­bić strat i zal­icza­ją trze­cią porażkę w lidze.

Od pier­wszego gwiz­d­ka sędziego agresy­wnie zaatakowała druży­na Con­cordii, co zaskoczyło goś­ci. Wiara Lecha do około 20. min­u­ty nie potrafiła roze­grać pił­ki i została zamknię­ta na włas­nej połowie. Con­cor­dia, z którą kibole ostat­ni raz grali rok temu w pamięt­nym meczu o awans na Inea Sta­dion­ie, zdołała nawet trafić do bram­ki kiboli, ale po kwad­ran­sie gry sędzia wskazał spalonego.

Gdy podopieczni tren­era Kus­to­nia pod­nieśli rękaw­ice, a miało to miejsce dokład­nie w 19.minucie, znakomi­cie roze­grali kon­trę po rzu­cie rożnym rywali. Niedźwiedz­ki prze­jął fut­bolówkę i podał na lewe skrzy­dło. Stamtąd pił­ka powędrowała pod pole karne do Pio­tra Makowskiego, który przy­tom­nie zgrał do wbiegącego Adamskiego. Pomoc­nik Wiary Lecha moc­no przymierzył z wole­ja, ale bramkarz Con­cordii zdołał wyła­pać strzał.

Do koń­ca pier­wszej połowy Wiara Lecha prze­ważała stwarza­jąc jeszcze kilkukrot­nie zagroże­nie. Dwukrot­nie uderzał młody skrzy­dłowy kiboli- Niedźwiedz­ki. “Niedźwiedź” otrzy­mał crossowe podanie od Adamskiego na lewej flance i odd­ał strzał na bramkę. Znów jed­nak lep­szy okazał się bramkarz gospo­darzy. Cztery min­u­ty później ponown­ie uderzał Niedźwiedz­ki, lecz tym razem po odbi­ciu się od głowy lechi­ty pił­ka poszy­bowała pon­ad bramką. Okazję miał także Piotr Makows­ki uderza­jąc zza pola karnego po długim słup­ku. Golkiper Con­cordii sparował jeszcze piłkę na słu­pek i kibole do szat­ni schodzili lekko poddenerwowani.

Dru­ga połowa była już znacznie gorsza w wyko­na­niu Drużyny Wiary Lecha. Już w piątej min­u­cie drugiej częś­ci meczu fut­bolówka zatrzepotała w siatce Kacz­mar­ka dru­gi raz. Tym razem jed­nak sędzia uznał gola i wskazał na środek boiska, bo o spalonym nie było mowy. Wiara Lecha straciła kole­jnego w tym sezonie gola po stałym frag­men­cie gry.

Tuż przed stratą bram­ki FC Murowana Gośli­na zaprezen­tował  jeszcze na try­bunach efek­towną  oprawę okras­zoną środ­ka­mi pirotechnicznymi:

http://

Do ostat­niego gwiz­d­ka sędziego kibole starali się z całych sił odro­bić straty, ale czegoś zabrakło by przechylić sza­lę korzyś­ci na swo­ją stronę. Z rzu­tu wol­nego strza­łu próbował Surowiec, lecz fut­bolówka pole­ci­ała znacznie pon­ad poprzeczką. Okazję miał także Stanisław Makows­ki, ale tym razem znów lep­szy okazał się bramkarz Concordii.

Gospo­darze mogli się cieszyć z trze­ciej wygranej w his­torii z Drużyną Wiary Lecha i z przeskoczenia DWL w tabeli Okręgów­ki. Kibole nato­mi­ast praw­dopodob­nie spad­ną po tej kole­jce do dol­nej częś­ci tabeli tracąc do lid­era- Pias­ta Kobyl­ni­ca aż 7 punk­tów. Następ­ne spotkanie Drużynę Wiary Lecha czeka już w przyszłą sobotę, kiedy to kibole pode­jmą na włas­nym boisku trze­cią w tabeli Wartę Śrem. Mecz rozpocznie się o godznie 11:00.

Con­cor­dia Murowana Gośli­na — K.K.S. Wiara Lecha 1:0 (0:0)

Bram­ka: 50. zawod­nik rywali

Żółte kart­ki: 3 rywale — 65. Pawlaczyk, 81. Surowiec, 81. Adamski

DWL: Kacz­marek — Sł.Makowski, Pawlaczyk, Kwaśnik — Adams­ki, Łaszyńs­ki (63.Górczak), Woj­ciechows­ki, St. Makows­ki- Niedźwiedz­ki, P.Makowski, Szen­feld (60. Surowiec)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.