07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.19godz.44min.
13.90 X3.90 21.55 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Czy Lech ma szansę na wyjście z grupy?

Czy Lech ma szansę na wyjście z grupy?

Po raz kole­jny w his­torii pol­skiej pił­ki nożnej to właśnie liga kon­fer­encji — nowy turniej w for­mule europe­js­kich roz­gry­wek klubowych stanowi mak­si­mum możli­woś­ci zawod­ników z rodz­imej ekstrak­lasy. Jak radzi sobie Lech Poz­nań po dwóch kole­jkach? Co jeszcze czeka nas w następ­nych meczach? Jak na ten moment układa­ją się szan­sę Lecha? Sprawdź to już ter­az a później postaw zakłady na na nad­chodzące mecze Kole­jorza w Europie wyko­rzys­tu­jąc np. kod pro­mo­cyjny sts .

Lech Poznań po dwóch kolejkach

Sytu­ac­ja pol­s­kich klubów na are­nie pił­ki europe­jskiej jest nie najlep­sza, a doskon­ałym przykła­dem tego jest schemat, którym podąża Mis­trz Pol­s­ki z poprzed­niego sezonu, Lech Poz­nań. Po zakońc­zonych zma­gani­ach o udzi­ał w Lidze Mis­trzów, najlep­szy zespół zeszłego sezonu, pomi­ja­jąc zma­gania o kole­jny pod kątem prestiżu turniej Ligi Europe­jskiej, automaty­cznie musi­ał rozpocząć bój o udzi­ał w grupowych zma­gani­ach Ligi Kon­fer­encji. Zwycięst­wa z Dinamo Batu­mi, Vikingur Reyk­javik oraz F91 Dude­lange zapewnił dostęp do grupy, która jak na niską rangę zawodów okaza­ła się nad­er sil­na. Lech w fazie grupowej zmierzy się ze znany­mi w Europie marka­mi — Hapoelem Beer Szewą, Aus­trią Wiedeń i Vil­lar­real CV.

Sam ter­mi­narz roz­gry­wek również nie dzi­ała na korzyść dobrego wyniku Kole­jorza. Pier­wsza kole­j­ka z hisz­pańską potęgą, po czym star­cie z solid­ny­mi Aus­tri­aka­mi. Co jed­nak może nas zadzi­wiać po dwóch kole­jkach, to naprawdę dobra postawa piłkarzy Lecha. Pier­wszy mecz, choć prze­grany z ekipą hisz­pańską 4:3 pokazał, że Lech w żad­nym wypad­ku nie trak­tu­je Ligi Kon­fer­encji jak okazji do spar­ingów, a grę na możli­wie najwyższym poziomie. Dru­ga kole­j­ka równie udana zakończyła się wygraną z Aus­trią Wiedeń. W pozostałych meczach I kole­j­ki Aus­tria zremisowała z izrael­skim Hapoelem, pod­czas gdy dru­ga kole­j­ka zakończyła się zwycięst­wem ekipy Vil­lare­al nad Ben Shevą.

Sytuacja w grupie po dwóch kolejkach

Po dwóch doty­chcza­sowych kole­jkach sytu­ac­ja w grupie jest nadzwyczaj korzyst­na dla ekipy kole­jorza. Pier­wsze miejsce, co z pewnoś­cią nie stanowi dla niko­go zaskoczenia, należy do ekipy Vil­lar­real, która na ten moment cieszy się z kom­ple­tu zdoby­tych punk­tów. Drugie miejsce, równie nagradzane uczest­nictwem w fazie play-off należy w tym momen­cie właśnie do drużyny Lecha Poz­nań, który z trze­ma oczka­mi wyprzedza pozostałe w grupie Hapoel Beer Sze­wa oraz ostat­nią Aus­trie Wiedeń. Obie ekipy na ten moment zal­iczyły po jed­nym oczku.

Czy Lech ma szansę na wyjście z grupy?

Oczy­wiś­cie na ten moment, po dwóch kole­jkach ciężko przewidy­wać, jak będzie klarować się sytu­ac­ja naszej drużyny wczes­ną wios­ną. Na ten moment może­my być pewni, że Lech zaskaku­je pozy­ty­wnie, a nad­chodzą­cy 6 październi­ka mecz na włas­nym tere­nie z drużyną Hapoelu może tylko utwierdz­ić nas w przeko­na­niu, że Pola­cy wal­czą o wyjś­cie z grupy. Kole­jne mecze ekipy van den Bro­ma będą miały miejsce tydzień później (znowu z ekipą z Izraela), 27 październi­ka z Aus­trią Wiedeń i 3 listopa­da z Vil­lare­al. Najbliższe mecze Lecha w 3. lidze europe­jskiej zapowiada­ją się ciekaw­ie dlat­ego warto już dzisi­aj sko­rzys­tać z prof­itów jakie daje kod pro­mo­cyjny super­bet i obstaw­ić ich wyni­ki. Jeśli więc dru­ga tura starć nie okaże się zbyt cięż­ka dla drużyny Lecha, może­my z powodze­niem nastaw­iać się na duży sukces pol­skiej ekipy i kon­tynu­ację boju o puchar Ligi Konferencji.

Fot. Miko­laj Bar­banell / shutterstock.com

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.