01.10.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Pogoń Szczecin vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.0godz.28min.
12.80 X3.60 22.38 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech ma skrzydła tylko na papierze

Lech ma skrzydła tylko na papierze

Cris­tiano Ronal­do, Kamil Grosic­ki, Alex­is Sanchez- to są bramkostrzel­ni skrzy­dłowi. Nie ta klasa co Lech, wiem. Przykłady Flavio Paixao (5 bramek), Don­alde Wilde Gueriera (również 5) oraz Michała Maka (4 gole) pokazu­ją, że boczny pomoc­nik z Ekstrak­lasy również może trafi­ać do siat­ki. W zes­pole mis­trzów Pol­s­ki sytu­ac­ja u skrzy­dłowych wyglą­da fatal­nie. Jeśli­by uznać, że David Hol­man jest bocznym pomoc­nikiem, zawod­ni­cy z tej for­ma­cji strzelili w tym sezonie tylko 5 z 33 bramek dla Lecha.

Szy­mon Pawłows­ki jest najskuteczniejszym skrzy­dłowym spośród wszys­t­kich podopiecznych tren­era Jana Urbana. Były zawod­nik Zagłębia Lubin zdobył w tym sezonie dwie bram­ki i zal­iczył dwie asysty. Miał więc udzi­ał przy golu praw­ie co 500 min­ut, czym byna­jm­niej nie ma prawa się chwalić. IMG_8557

Nieco inaczej wyglą­da to w przy­pad­ku Ger­go Lovrenc­sic­sa. Szy­b­ki i zwin­ny Węgi­er nie trafił jeszcze w tych roz­gry­wkach do siat­ki, lecz aż pięć razy asys­tował. Ostat­nio udało mu się to w meczu z Pogo­nią, gdy znakomi­cie dograł z rzu­tu wol­nego do wbie­ga­jącego w pole karne Trał­ki. Pop­u­larny Ger­go przy­czy­ni­ał się do bram­ki co 237 minut.

Statysty­cznie lep­szy od Lovrenc­sic­sa i Pawłowskiego jest rodak tego pier­wszego- David Hol­man. Wypoży­c­zony zawod­nik Fer­enc­varo­su zdobył w barwach Lecha dwie bram­ki w pamięt­nym meczu pucharowym z Olimpią Grudz­iądz. W ofic­jal­nych meczach zagrał dla Lecha 455 min­ut, więc na strze­le­nie bram­ki potrze­bu­je równo 227 min­ut i 30 sekund. Komen­tarzem do tej statysty­ki niech będzie postawa wiel­bi­ciela Insta­gra­ma w meczu z Zagłę­biem Lubin w ćwierć­fi­nale Pucharu Polski.

darek formella

Na deser został nam już tylko Dar­iusz Formel­la. Niek­tórzy prześmiew­c­zo przyrównu­ją go do Pedro gra­jącego obec­nie w Chelsea. Wychowanek Barcelony potrze­bował w tym sezonie 323 min­ut na trafie­nie do siat­ki rywala. Wychowanek Arki Gdy­nia wys­tąpił nato­mi­ast w barwach Lecha 30-krot­nie, lecz tylko raz udało mu się pokon­ać bramkarza. Dar­iusz Formel­la bie­ga­jąc po boisku w tryko­cie Kole­jorza blisko 25 godzin, tylko raz mógł cieszyć się z udzi­ału przy bram­ce dla swo­jej drużyny. Rubrykę asyst u tego zawod­ni­ka wypeł­nia bowiem okrągłe “zero”.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.