27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.6godz.53min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Nauczka na przyszłość

luis-henriquez-panamaLuis Hen­riquez zdobył swo­ją pier­wszą bramkę przy Buł­garskiej, cho­ci­aż w Lechu wys­tępu­je już od kilku lat. W piątek miał ślub i postanow­ił zdoby­cie gola ucz­cić pokazaniem koszul­ki ze spec­jal­nym zdjęć. Nieis­totne co tam było. Za zdję­cie koszul­ki dostał żółtą, później kole­jną i osłabił zespół.

Lech gra­ją­cy w dziesiątkę miał sporo prob­lemów z utrzy­maniem korzyst­nego wyniku. Mimo tego, że prowadz­ił dwoma gola­mi, poz­wolił Zaw­iszy do zdoby­cie bram­ki kon­tak­towej. Osłabiony przez Panam­czy­ka zespół do koń­ca wal­czył o to, aby nie stracić kolejnej.

O ile za drugą kartkę pre­ten­sji mieć nie moż­na, bo wynikała ona gry i wal­ki o piłkę — to pier­wsza idio­ty­cz­na. Zawod­nik zdoby­wa w 18. min­u­cie gola i zde­j­mu­je koszulkę za co z automatu należy mu się kart­ka. Obroń­ca, który wie, że jeszcze być może będzie musi­ał zła­mać przepisy, aby pow­strzy­mać rywala. Kończy się to dla niego w naj­gorszy możli­wy sposób, bo faulu­je po raz kole­jny i znów sędzia daje mu kartkę. Ten dru­gi faul również niepotrzeb­ny, bo w środ­ku pola, Luis nie ratował się w żaden sposób, bo nikt mu nie uciekał, nie wychodz­ił sam na sam. Był znów spóźniony.

Tren­er Rumak na kon­fer­encji pra­sowej nie skry­tykował jed­nak zachowa­nia swo­jego podopiecznego. - To było nierozważne zachowanie, ale ślub ma się raz w życiu. Życzę mu by miał tylko raz w życiu. Chci­ał to ucz­cić, zdobył gola. Dobrze się to skończyło, bo pewnie inaczej bym mówił, gdy­byśmy nie wygrali - powiedzi­ał szkoleniowiec.

Trze­ba jed­nak przyz­nać ucz­ci­wie. Nierozważne było zachowanie Hen­riqueza, gdy otrzymy­wał drugą kartkę, bo faulować nie musi­ał. Zachowanie przy pier­wszej kartce, biorąc pod uwagę min­utę, w której zde­cy­dował się na zdję­cie koszul­ki było kary­godne. Wypadało­by powiedzieć na ten tem­at ostrzej, ale na szczęś­cie wszys­tko skończyło się dobrze. To jed­nak dobra naucz­ka dla niego, zespołu i trenera.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.