27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
49dn.13godz.46min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Urban przed Śląskiem: Nie czujemy się od nikogo gorsi

Urban przed Śląskiem: Nie czujemy się od nikogo gorsi

Po trzech zwycięst­wach z rzę­du nad­szedł czas na star­cie ze Śląskiem Wrocław. Jeśli lechi­ci wygral­i­by czwarty mecz z kolei, po raz pier­wszy we Wrocław­iu, to zła­pal­i­by kon­takt z resztą staw­ki. Zwycięst­wo ze Śląskiem sprawi, że Kole­jorz będzie tracił już tylko punkt do 14-tej w tabeli drużyny z Wrocławia.

Tren­er Jan Urban, którego bilans w Lechu wynosi 3 zwycięst­wa i jeden remis, zapowiedzi­ał na przed­mec­zowej kon­fer­encji pra­sowej kil­ka zmi­an w składzie w sto­sunku do ostat­niego meczu z Zagłę­biem.. — Będzie dość dużo zmi­an. Zawod­nik zawsze jest bardziej zad­owolony, gdy gra. Mój pomysł gdy przy­chodz­iłem do Lecha był taki, że będę rotował skła­dem- przyz­na­je szkole­niowiec zespołu mis­trzów Pol­s­ki -Gdy jest rywal­iza­c­ja- jest fajnie. Dla każdego tren­era to cen­na rzecz, gdy ma możli­wość rotacji skła­dem. Moi zawod­ni­cy pozy­ty­wnie reagu­ją na to, że raz gra jeden, a raz dru­gi- cieszy się Urban.

Jed­nym z lechitów, który na pewno nie pojawi się w sobot­ni wieczór na muraw­ie wrocławskiego sta­dionu jest szkoc­ki lewy obroń­ca Kole­jorza. — Bar­ry Dou­glas narze­ka na uraz. Na szczęś­cie to nic groźnego. W zasadzie to dobrze, że się tak złożyło, że ter­az pauzu­je za kart­ki i za tydzień będzie do naszej dys­pozy­cji — oce­nia z optymizmem były szkole­niowiec Osasuny.

Mecz ze Śląskiem będzie pią­tym spotkaniem Lecha pod wodzą Jana Urbana. Przed prz­er­wą reprezen­ta­cyjną “Poz­nańską Loko­mo­ty­wę” czeka jeszcze star­cie z Fiorentiną i Górnikiem Łęcz­na. -Zostały jeszcze trzy mecze do prz­er­wy na reprezen­tac­je i zakończymy mara­ton sied­miu spotkań w tak krótkim cza­sie. Obyśmy w takiej formie fizy­cznej, jak ter­az,  dociągnęli do prz­er­wy na kadry. Ter­az myślimy o Śląsku Wrocław. Dobrze, żeby wszys­tko poszło dobrze w meczu ligowym. Dobry wynik w meczu z WKS da nam z nimi bezpośred­ni kon­takt. Dla innych to może być syg­nał, że zaczy­na­mi się wtedy piąć w górę tabeli — zapew­nia Urban.

Po 13. kole­jkach Lech Poz­nań zaj­mu­je ostat­nią lokatę z zaled­wie dziewię­cioma punk­ta­mi. Lechi­ci tracą do lid­era Ekstrak­lasy — Pias­ta Gli­wice — 19 punk­tów — Musimy punk­tować wszędzie, bo jesteśmy aktu­al­nym mis­trzem Pol­s­ki. Zespół miał nieu­dany początek, ale wiemy, że w pol­skiej lidzie wszys­tko się musi zdarzyć. Nie czu­je­my się od niko­go gor­si — przestrze­ga Urban — W naszej lidze nie ma łatwych spotkań. Śląsk rzeczy­wiś­cie ma swo­je prob­le­my i ostat­nio nie wygry­wa u siebie, ale wciąż mają wielu doświad­c­zonych zawod­ników. W ataku gra kilku bard­zo dobrych zawod­ników, na co musimy uważać. My również mamy swo­je prob­le­my, lecz w ostat­nim cza­sie w  Śląsku nieco się nie ukła­da i sytu­ac­ja w klu­bie nie jest klarow­na — mówi 53-let­ni tren­er Lecha. 

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.