28.09.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Raków Częstochowa
Do meczu pozostało:
1dn.15godz.53min.
12.25 X3.30 23.20 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Walka o pole position w bramce Kolejorza

buric-jasminBurić czy Kotorows­ki. Kotorows­ki czy Burić. Takie pytanie zada­ją sobie kibice Kole­jorza przed każdą rundą. W tym roku rywal­iza­cję z Boś­ni­akiem wygrał Kotor.

Dlaczego Kotorows­ki? — Kotorows­ki miał w okre­sie przy­go­towaw­czym więk­szy spokój w inter­wenc­jach. To ważne, że bronił w końców­ce sezonu, ponieważ urlopy były krótkie. Kil­ka gier sparingowych i to było za mało dla Jasia, który nie zła­pał ryt­mu mec­zowego. Kotor miał więcej formy mec­zowej, ale Jasia wraca do dys­pozy­cji. Jestem ciekaw jak wtedy będzie wyglą­dać rywal­iza­c­ja – powiedzi­ał na kon­fer­encji szkole­niowiec Kolejorza.

Jas­min Burić jest pew­ni­akiem w drużynie prowad­zonej przez tren­era Mar­iusza Ruma­ka. Boś­ni­ak z reguły nie zawodzi, wycią­ga się do pił­ki jak struna, nie braku­je mu walecznoś­ci, zachę­ca kolegów do wal­ki, dzię­ki czemu jest lubiany przez kibiców. W ubiegłym sezonie „Jasiu” wys­tąpił w 26 spotka­ni­ach. Roze­grał cztery mecze w Lidze Europe­jskiej (prze­ci­wko Chaz­arowi Lenko­ran oraz AIK Sol­na) oraz łącznie w 22 spotka­ni­ach Ekstrak­lasy. Pod koniec rundy jesi­en­nej Burić doz­nał urazu łok­cia, zaś wios­ną Boś­ni­ak zła­mał palec prawej ręki. Obie kon­tuz­je spowodowały, że szanse gry w wyjś­ciowej „jede­nastce” dostał Krzysztof Kotorowski.

Krzysztof Kotorows­ki to poz­na­ni­ak z urodzenia. Dla niego Lech to jedyny klub, w jakim mógłbym zakończyć sportową kari­erę. Sza­cunku do barw i miłoś­ci do Kole­jorza na pewno nie moż­na „Kociowi” odmówić. Jed­nak gdy­by nie kon­tuz­je Burića, to Kotor pewnie by nie wys­tąpił w meczach koń­cowych rundy jesi­en­nej (Śląsk i Korona) oraz w ostat­nich sześ­ciu kole­jkach wios­ny 2013. Dociek­li­wi doszukali się analogii sprzed trzech lat, kiedy to w 2010 roku na kil­ka meczów przed zakończe­niem sezonu, Jas­min Burić doz­nał kon­tuzji mięś­nia czworogłowego, a wów­czas Kole­jorz wywal­czył tytuł Mis­trza Pol­s­ki. W tym roku nieste­ty his­to­ria koła nie zatoczyła…

Tren­er Mar­iusz Rumak otwar­cie mówi, że to Kotorows­ki jest bramkarzem numerem 1 w Lechu Poz­nań. Burić wys­tąpił nawet w meczu sparingowym rez­erw Kole­jorza i wów­czas drugim bramkarzem zespołu był pozyskany Maciej Gos­tom­s­ki. Ter­az wszys­tko wró­ciło do normy i spotkanie rewanżowe z Honką bronił Jas­min Burić, zaś w meczu z Cra­cov­ią w bram­ce stał już Kotorows­ki. Jak będzie w dal­szej częś­ci rewolucyjnego sezonu? Zobaczymy zapewne wkrótce!

 

 

 

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.