Lech zadecydował o wypożyczeniu dwóch młodych zawodników

Bramkarz Miłosz Mleczko oraz napast­nik Daw­id Kur­mi­nowski będą kon­tyn­uować swo­ją kari­erę piłkarską na wypoży­cze­niu z Lecha Poz­nań. Trze­ci golkiper Kole­jorza na wios­nę będzie reprezen­tował bar­wy Puszczy Niepołom­nice. Jest to pier­ws­zoligowy klub, a Mleczko został do niego wypoży­c­zony na 1,5 roku. Ważną infor­ma­cją jest jed­nak fakt, że klub ma możli­wość skróce­nia jego poby­tu w Niepołom­ni­cach pod­czas każde­go okna trans­fer­owe­go.

Kur­mi­nowski zaś będzie wys­tępował poza grani­cami Pol­ski. Szan­sę na zdoby­cie bez­cen­nego dla niego doświad­czenia będzie miał w barwach słowack­iego klubu MFK Zem­plin Michalovce, który gra w lokalnej pier­wszej lidze. Co ciekawe, wychowanek Lecha już w pier­wszym meczu sparingowym w nowym klu­bie dostał szan­sę debi­u­tu i w pełni ją wyko­rzys­tał wpisu­jąc się na listę strzel­ców. Tak jak w przy­pad­ku młode­go golkipera Kole­jorza, 18-let­ni napast­nik może wró­cić do Poz­na­nia przed ter­mi­nowym zakończe­niem jego wypoży­czenia.

Do tej pory ani Mleczko, ani Kur­mi­nowski nie zal­iczyli debi­u­tu w dorosłym składzie Lecha. Miejmy nadzieję, że owoc­nie wyko­rzys­ta­ją oni czas spęd­zony poza klubem i zdobędą cen­ne doświad­cze­nie, które w przyszłoś­ci zapro­cen­tu­je pod­czas wys­tępów w niebiesko-biały­ch barwach.

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress