Walka nie pomogła. Kibole odpadli z Pucharu Polski

Druży­na Wiary Lecha prze­grała mecz 4. rundy okrę­gowe­go Pucharu Pol­ski z Lid­erem Swarzędz 0:1 i tym samym odpadła z tych roz­gry­wek. Podopieczni tren­era Kus­to­nia nie wes­zli dobrze w mecz i to odbiło się na dys­pozy­cji zawod­ników.

Trze­ba otwar­cie powiedzieć, że DWL była zespołem, który prze­ważał na boisku, jeśli chodzi o posi­adanie piłki. Nieste­ty, nic z tego posi­ada­nia nie wychodz­iło. W pier­wszej połowie nie dzi­ało się za wiele przy bram­ce gospo­darzy. Samo oper­owanie piłką w obrę­bie boiska nic nie dawało. Co więcej, Kibole nadziewali się na kon­try. Jed­na z nich skończyła się bramką, gdy błąd popełnił boczny obroń­ca “Kole­jorza”, który odpuś­cił krycie przy długiej piłce. Nie pomógł bramkarz Lecha, który za szy­bko wyszedł z bramki.

Ta bramka trochę obudz­iła Wiarę Lecha. Kilka min­ut później w słu­pek po skład­nej akcji i szy­bkiej wymi­an­ie fut­bolówki trafił Smu­ra. W drugiej połowie tren­er Kus­toń postanow­ił zaryzykować i wszys­tko postaw­ić na jed­ną kartę. Na muraw­ie zamel­dowali się trzej ofen­sy­wni zawod­ni­cy, którzy mieli pod­nieść morale drużyny i popch­nąć ich do przo­du. Tak też się stało.

Od 70. min­u­ty gra toczyła się głównie na połowie gospo­darzy. Lid­er zamknął się i ustaw­ił auto­bus przed swoim polem karnym. Kibole walili głową w mur, ale i tak nie udało się niczego zdzi­ałać. W dolic­zonym cza­sie gry bard­zo kotłowało się w “16” Lid­era. Kilka razy zawod­ni­cy Wiary Lecha doma­gali się wskaza­nia przez arbi­tra na wap­no, ale ten niewzrus­zony kazał za każdym razem kon­tyn­uować grę. Do koń­ca spotka­nia Kibole wal­czyli, ale nieste­ty nie udało im się wyrów­nać. Przy­go­da z Pucharem Pol­ski w sezonie 15/16 dla DWL skończyła się 7 października 2015 roku.

LIDER SWARZĘDZ — K.K.S WIARA LECHA 0:1

Bramki: 25′

Żółte kartki: Kwaśnik

DWL: Juchacz — Nowak (46. J. Makowski), Łaszyński, Smu­niewski, Sł. Makowski — Adamski (46. Kwaśnik), Krys­tkowiak — P. Makowski, Smu­ra, Szen­feld (75. Surowiec) — St. Makowski (46. Gór­czak)

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress