27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.8godz.32min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kędziora: Załamałem się po tej bramce

Kędziora: Załamałem się po tej bramce

Tomasz Kędzio­ra wpisał się po raz czwarty na listę strzel­ców w meczach o stawkę. Młody obroń­ca dwukrot­nie trafi­ał do bram­ki w europe­js­kich pucharach. Pre­mierowe trafie­nie w ekstrak­lasie zal­iczył w zeszłym sezonie, w maju tego roku w Byd­goszcz. Wczo­raj udało mu się to po raz drugi.

Ustal­iłeś już z Daw­i­dem Kow­nackim kto jest autorem bram­ki dla Lecha? Nawet telewiz­yjne powtór­ki nie są wstanie wyjaśnić, kto ostat­ni dotknął piłki.

- Szcz­erze mówiąc to w ogóle o tym nie myślałem. Zremisowal­iśmy spotkanie w ostat­niej min­u­cie i trud­no jest się po tym poz­bier­ać. Roz­maw­iałem z Daw­i­dem i mówił, że nie dotknął pił­ki, a nawet jeśli, to min­i­mal­nie. Ja tego nie widzi­ałem, bo byłem zasłonię­ty przez innych piłkarzy.

Legia, Korona, Śląsk, no i Jagiel­lonia – szy­bko strzelac­ie bram­ki, a potem przez błąd w defen­sy­wie traci­cie gola. Czego Wam brakuje?

- Tak samo było też na Ruchu. Mieliśmy prze­cież karnego w ostat­niej min­u­cie. Jeśli chce­my grać o mis­tr­zost­wo Pol­s­ki, nie może­my tak tracić punk­tów. Ciężko cokol­wiek powiedzieć na ten tem­at. Sam nie wiem, czego na braku­je. Jest dziewięćdziesią­ta min­u­ta i jeśli wcześniej nie strze­limy drugiej bram­ki, to koniecznie musimy dowieźć dobry wynik do koń­ca, a nie głu­pio tracić gola.

Mieliś­cie bard­zo dużo okazji, by strzelić tę drugą bramkę, ale zami­ast do bram­ki, trafi­al­iś­cie w bramkarza.

- Mieliśmy swo­je szanse. Przede wszys­tkim Darko trafił w poprzeczkę. Podbeskidzie też stworzyło sobie kil­ka dogod­nych okazji, ale Maciek Gos­tom­s­ki dobrze broił. Musimy strze­lać bram­ki, a jak mamy dobry wynik to musimy go utrzymać.

Ter­az czeka was prz­er­wa na kadrę. Ostat­nia taka prz­er­wa nie  wpłynęła na was dobrze. Przed mecza­mi kadry wysoko wygry­wal­iś­cie z Zaw­iszą, Bełcha­towem, a potem było już gorzej.

- Ja w tym cza­sie wyjeżdżam na reprezen­tację, więc nie wiem jak jest w klu­bie. Chłopa­cy mówią, że ciężko trenu­ją, ale trud­no mi coś powiedzieć na ten tem­at. Myślę, że trochę nas to wybi­ja z ryt­mu, bo przed ostat­nią prz­er­wą gral­iśmy dobrze, a po niej trzy razy remisowal­iśmy. Jeśli gramy o tytuł, to takie remisy nie mogą nam się przytrafiać.

Mecz z Podbeskidziem nie był najlep­szy w waszym wyko­na­niu. Znacznie przy­jem­niej oglą­dało się star­cie we Wrocław­iu, czy wygrane spotkanie z Łęczną.

- We Wrocław­iu boisko było bard­zo dobrze przyug0otowane, ale nie chcę się nim tłu­maczyć. Coś jest po pros­tu nie tak. Przed meczem mamy swo­je założe­nia, a w trak­cie gramy zupełnie inaczej. We Wrocław­iu gramy super, a remisu­je­my, ter­az gramy prze­cięt­nie i zdoby­wamy punkt. Chci­ałbym, żebyśmy wygry­wali mecze w ostat­nich min­u­tach, niekoniecznie gra­jąc super piłkę.

A jak ocenisz swo­ją for­mę w ostat­nim czasie?

- Czu­ję się dobrze. Braku­je mi asyst, a w obronie uważam, że gram okej. To jed­nak nie jest ważne, bo najważniejsze jest to, że nie zdoby­wamy tylu punk­tów, ile powinniśmy.

Po stra­conej bram­ce dało się zauważyć two­je zachowanie. Krzy­cza­łeś, machałeś ręka­mi, byłeś wyraźnie zden­er­wowany. To przez całą sytu­ację, czy zachowanie kolegów?

- To dlat­ego, że po raz kole­jny tracimy bramkę w 90 min­u­cie. Nie może być tak, że Podbeskidzie, które tak naprawdę w drugiej połowie nie stwarza­ło sobie sytu­acji bramkowych, strzela nam bramkę z niczego. Nie mam słów na to, ja się po pros­tu zała­małem po tej bramce.

Mieliś­cie w szat­ni pre­ten­sje do Huber­ta Wołąkiewicza?

- Każdy z nas mógł być w tym miejs­cu, co on. Hubert wybi­jał piłkę, ta skoczyła mu na kolano i wyszło, jak wyszło. Moż­na się prze­jść po muraw­ie, zobaczyć jak to wyglą­da. Jeśli był­by to ktoś inny, to może udało­by się trafić w piłkę inaczej, ale to jest mało praw­dopodob­ne. Oglą­dałem powtór­ki i Hubert był przy­go­towany do wybicia.

Niedłu­go kole­jne mecze, a boisko będzie takie samo

- Może my musimy je jeszcze bardziej zao­rać, by postaw­ić na swoim i strzelić jed­ną bramkę więcej od przeciwnika?

 

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.