27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
51dn.18godz.50min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kownacki — jeszcze napastnik, czy już skrzydłowy?

Kownacki — jeszcze napastnik, czy już skrzydłowy?
Była niedziela, godz­i­na 18, piłkarz Lecha Daw­id Kow­nac­ki, który nom­i­nal­nie gra na pozy­cji wysuniętego napast­ni­ka, po raz kole­jny zaczy­na mecz w pier­wszej jede­nastce. Co ciekawe, po raz kole­jny ma grać na skrzy­dle. Jak wyglą­da jego gra na tej pozycji?

ejberempire

Wys­tęp „Kow­na­sia” w meczu prze­ci­wko Pogo­ni, moż­na pod­sumować jed­ną sytu­acją. Mianowicie jego pośl­izgiem przy pró­bie wrzut­ki pod­czas przed­mec­zowej roz­grzew­ki. Już pełno­let­ni zawod­nik śliz­gał się bowiem niemiłosiernie w trak­cie meczu. Prze­jdźmy jed­nak do jego gry na skrzydle.

Po Daw­idzie widać, że jest napast­nikiem. Cały czas ciąg­nie go do środ­ka pola, przez całe 90 min próbował schodz­ić, roz­gry­wać akcję i dublować pozy­cję Zau­ra Sada­je­wa (gdy ten był jeszcze na boisku). Wychodz­iło mu to z miernym skutkiem, choć co praw­da doszedł do paru sytu­acji strz­elec­kich, ale nie zakry­wa­ją one strat i niecel­nych podań.
dawid kownacki kownas
Trze­ba powiedzieć sobie wprost, że Daw­id Kow­nac­ki nie jest typowym skrzy­dłowym. Zazwyczaj gdy powinien zna­j­dować się na skrzy­dle, aby roz­gry­wać piłkę z Tamasem Kadarem bądź z drugiej strony z Tomaszem Kędziorą — nie było go. Ciężar wrzu­ca­nia piłek do pola karnego musieli wziąć więc na siebie Szy­mon Pawłows­ki oraz wspom­nieni wcześniej obroń­cy, co nie wychodz­iło im zbyt dobrze.
         Wspom­ni­ane przeze mnie sytu­acje gdy młodego lechi­ty brakowało w miejs­cu, gdzie powinien być, gra­jąc na skrzy­dle, nie miały miejs­ca tylko w meczu z “Por­tow­ca­mi”. Obraz ten pojaw­iał się ilekroć Kow­nac­ki miał okaz­je do wys­tępu na boku ofensywy.
dawid kownacki
Oczy­wiś­cie zrozu­mi­ałe jest wys­taw­ian­ie Kow­nack­iego na skrzy­dle przez tren­era Macie­ja Sko­rżę. Szkole­niowiec Kole­jorza ma na myśli przede wszys­tkim zebranie doświad­czenia przez młodego zawod­ni­ka. Mam jed­nak nadzieję, że wró­ci on jeszcze ma swo­ja starą pozy­cję i przez zbieranie owego doświad­czenia na skrzy­dle druży­na Lecha nigdy nie ucier­pi, ponieważ np. Daw­i­da nie będzie tam gdzie powinien być.
Autor: Jakub Kulig

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.