27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
54dn.9godz.54min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

O przeciwniku słów kilka — Horde Zla

O przeciwniku słów kilka — Horde Zla

FK Sara­je­wo to naj­cięższy ryw­al, na jakiego Lech mógł trafić na drodze do Ligi Mis­trzów. Czeka nas niesamow­ity dwumecz.

Wiele pisze się na tem­at najbliższego prze­ci­wni­ka Lecha Poz­nań na drodze do upragnionej Ligi Mis­trzów. Oce­nia się piłkarzy, anal­izu­je sparin­gi, prześwi­et­la tak­tykę. Nigdy jed­nak nie może­my być pewni tego, jak będzie wyglą­dała gra piłkarzy obu drużyn. O ile na boisku może być nud­no, o tyle na try­bunach może­my byś świad­ka­mi elek­tryzu­jącego pojedynku.

Kibice Lecha Poz­nań ubar­wia­ją pol­skie i europe­jskie sta­diony. Do tego nie trze­ba niko­go przekony­wać. Potwierdze­niem tego, że fanaty­cy „Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy” są znani na Starym Kon­ty­nen­cie jest to, że „Let’s all do the Poz­nan” stało się ulu­bionym ele­mentem dopin­gu kibiców irlandz­kich oraz bry­tyjs­kich. Pod­czas rewanżowego spotka­nia między Kole­jorzem a Sta­jr­nan FC na boisku wiało nudą, więc wzrok całej islandzkiej ław­ki rez­er­wowej zwró­cony był w kierunku Kotła.

W europe­js­kich pucharach dawno kibice Lecha nie mieli tak moc­nego prze­ci­wni­ka po drugiej stron­ie sta­dionu. Fut­bolowi sym­pa­ty­cy pochodzą­cy z Bałkanów słyną z głośnego i fanaty­cznego dopin­gu oraz znakomi­cie przy­go­towywanych opraw. „Horde Zla”, tak nazy­wa się gru­pa najwięk­szych sym­pa­tyków FK Sara­je­wo, nie wyobraża sobie meczów bez pirotech­ni­ki. Der­bowe poje­dyn­ki z FK Zel­jezni­carem są jed­ny­mi z naj­goręt­szych meczów w całej Europie. „Horde Zla” zaw­iąza­ła się w 1987 roku. Pod­czas wojny boś­ni­acko-serb­skiej Hor­daši zasilili szere­gi armii. Po wojnie więk­szość członków grupy dołączyła do nowo pow­stałej armii Repub­li­ki Bośni i Herce­gowiny, aby wal­czyć o niepodległe państ­wo i w celu obrony mias­ta Sara­je­wo. W stol­i­cy kra­ju zna­j­du­je się tabli­ca upamięt­ni­a­ją­ca listę ofi­ar, która gotowa była za mias­to i kraj poświę­cić własne życie.

W 2009 roku pod­czas wyjaz­dowego spotka­nia FK Sara­je­wo z NK Siro­ki Bri­jeg na sta­dion­ie doszło do awan­tu­ry pomiędzy kibi­ca­mi obu drużyn. Później zamiesz­ki przeniosły się na całe mias­to. Na skutek ran postrza­łowych zadanych przez funkcjonar­iuszy boś­ni­ack­iej policji śmierć poniósł jeden z członków „Horde Zla” — Vedran Puljicia.

Lech Poz­nań z FK Sara­je­wo zmierzy się 14 lip­ca w spotka­niu wyjaz­dowym. Osiem dni później podopieczni tren­era Macie­ja Sko­rży pode­jmą Boś­ni­aków przy Buł­garskiej. Może­my być świad­ka­mi elek­tryzu­jącego poje­dynku. Zarówno na boisku, jak i na trybunach.

ejberempire

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.