27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
54dn.11godz.17min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Rząsa: Rywal na wysokim poziomie nie jest nam straszny

Rząsa: Rywal na wysokim poziomie nie jest nam straszny

Już jutro Lech zacznie walkę o Ligę Mis­trzów. Pier­wszy mecz lechi­ci zagra­ją w Sara­jew­ie, a kibice miejs­cowego FK na pewno pokażą z czego słynie kibi­cow­anie na Bałkanach.

- Będzie podob­na atmos­fera jak pod­czas meczu z Legią, gdzie było 40 tysię­cy kibiców wspier­a­ją­cych naszą drużynę. To na pewno w pewien sposób przy­go­towało nas do spotka­nia w Sara­jew­ie. Coraz lep­iej wychodzi nam granie pod presją, coraz mniej reagu­je­my na anom­alia kibi­cowskie. Na Bałkanach jest gorą­ca atmos­fera. Sam miałem okazję grać w Par­ti­zanie i wiem, że kibice potrafią moc­no dać w kość – mówił po sobot­nim sparingu ze Stomilem Olsz­tyn tren­er Rząsa.

Kole­jor­zowi ogrom­na licz­na kibiców na meczu nies­trasz­na, bo w Poz­na­niu co mecz na INEA Sta­dion przy­chodzi niemal kom­plet fanów – Jak gra się w Lechu Poz­nań to praw­ie co mecz cały sta­dion wypełniony jest kibi­ca­mi i zawod­ni­cy są przyzwycza­jeni do takich meczów. Tym razem dochodzi pres­ja wyniku, to są elim­i­nac­je do Ligi Mis­trzów. Musimy się dobrze zaprezen­tować dla całej Pol­s­ki, bo więk­szość neu­tral­nych kibiców będzie trzy­mało kciu­ki, żeby Pol­s­ka pokaza­ła się w europe­js­kich pucharach – twierdzi.

Poprzed­nie lata w europe­js­kich pucharach nie należą do udanych. Wszyscy pamię­tamy poraż­ki z Żal­girisem czy Stjar­nanem. Ter­az będzie inaczej? – Gdy przy­chodzil­iśmy do Lecha moż­na było wyczuć w drużynie taką słabość emocjon­al­ną w meczach o stawkę. Brakowało postaw­ienia tej „krop­ki nad i”. W miarę upły­wu cza­su mieliśmy tylko tę jed­ną wpad­kę z Błęk­it­ny­mi, ale poza tym szło nam coraz lep­iej. Wyda­je mi się, że ter­az to będą jed­nak inne spotka­nia, ale mecz z Legią pokazał, ze ryw­al na wysokim poziomie nie jest nam straszny.

ejberempire

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.