27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
54dn.5godz.13min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Oficjalny debiut Linettego: Warto było czekać!

Oficjalny debiut Linettego: Warto było czekać!

W niedziel­ny wieczór na Starym Kon­ty­nen­cie roz­gry­wały się spotka­nia w ramach elim­i­nacji do Mis­tr­zostw Europy 2016, które odbędą się we Francji. 

Wszys­tkie oczy pol­s­kich kibiców zwró­cone były w kierunku Sta­dionu Nar­o­dowego, gdzie reprezen­tac­ja tren­era Adama Nawał­ki o 20:45 pode­j­mowała kadrę Irlandii — bezpośred­niego prze­ci­wni­ka o awans do przyszłorocznej imprezy.

Od pier­wszych min­ut na boisku pojaw­ił się Karol Linet­ty — pomoc­nik Kole­jorza roze­grał całe spotkanie w Biało-Czer­wonych barwach. Pola­cy pokon­ali Irlandię 2:1 po bramkach Grze­gorza Krychowia­ka i Rober­ta Lewandowskiego. Zawod­nik mis­trza Pol­s­ki miał swo­ją cegiełkę przy drugiej bram­ce dla podopiecznych selekcjon­era Adama Nawał­ki. Linet­ty ruszył prawą prawą stroną boiska, dobiegł z piłką do linii koń­cowej, następ­nie odd­ał ją Krzyszto­fowi Mączyńskiemu, który pre­cyzyjnie dośrod­kował fut­bolówkę w pole karne, gdzie czy­hał już Lewandows­ki — sna­jper Bay­er­nu Monachi­um nie miał prob­le­mu z poko­naniem bramkarza goś­ci. — To coś wspani­ałego. Coś o czym marzyłem. Warto było czekać na to ostat­nie spotkanie i w końcu zade­bi­u­tować. Szko­da, że wcześniej miałem takiego pecha, ale wierzyłem, że w końcu dostanę swo­ją szan­sę i się udało — przyz­nał po spotka­niu reprezen­tant Pol­s­ki. - Pokaza­l­iśmy, że jesteśmy lep­si piłkarsko od Irlandii. Mogliśmy wygrać spotkanie nawet wyżej. Irland­czy­cy mogli oczy­wiś­cie wyrów­nać. Mamy bard­zo dobrych zawod­ników i wygral­iśmy spotkanie. Dal­iśmy kibi­com dużo radoś­ci — zaz­naczył.

Linet­ty swo­ją okazję do debi­u­tu w ofic­jal­nym meczu reprezen­tacji Pol­s­ki miał dostać pod­czas poprzed­niej prz­er­wy kadrowej, jed­nak uraz głowy wyk­luczył go z wys­tępu z reprezen­tacją Niemiec lub Gibral­taru. - Oczy­wiś­cie lekkie roz­go­rycze­nie wtedy było, ale przez włas­na głupotę dostałem tą piłką w głowę — stało się. Nie ma co się załamy­wać. Ciężko pra­cow­ałem, aby tutaj wró­cić. Pokazy­wałem się na treningach jak najlepiej, aby dostać swo­ją szan­sę — dodał pomoc­nik mis­trza Pol­s­ki. — Na szczęś­cie tym razem nic mi nie było i nie jest. Wszys­tko dobrze — zakończył z uśmiechem na ustach.

Karol Linet­ty w oczach trenerów

Jan Urban (Lech Poz­nań): Karol był wczo­raj mało widoczny, ale to jest kawał piłkarza. Wyda­je mi się, że jest bardziej dojrza­ły, niż wskazu­je wiek. Nie może­my zapom­i­nać, że zagrał w tak ważnym meczu – duże obciąże­nie psy­chiczne, by zagrać dobrze i nie zaw­ieść, to jest cos niesamowitego. Sam kiedyś debi­u­towałem i pamię­tam, co wtedy się czu­je. Na pewno rośnie nam kole­jny wiel­ki piłkarz. 

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.