02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.21godz.3min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Otwarto wirtualne muzeum Lecha Poznań

Za niespeł­na dwa miesiące Lech Poz­nań będzie obchodz­ił będzie 90-lecie ist­nienia. Z tej okazji władze klubu przy­go­towu­ją dla kibiców wiele niespodzianek, a jed­ną z nich ma być ofic­jal­nie zaprezen­towane dzisi­aj Wirtu­alne Muzeum.

Sym­pa­ty­cy „Kole­jorza” dzię­ki temu pro­jek­towi będą mogli jeszcze lep­iej poz­nać przyszłość swo­jej drużyny. Ta w muzeum podzielona została na kole­jne okresy, rozpoczy­na­jąc od tej pier­wszego: 1922–1929, a kończąc na 2000–2012.

W każdym z nich przy­go­towane zostały nieróżniące się od siebie dzi­ały: Mecze, Trofea/Pamiątki, Czytel­nia, Druży­na, Cieka­wost­ki oraz filmy z cyk­lu Leg­endy Klubu. Pon­ad­to w każdym z pomieszczeń przy­go­towane zostały trójwymi­arowe grafi­ki z najważniejszy­mi zdaniem twór­ców muzeum eksponatów. Wśród nich znalazły się koszul­ki, pił­ki, puchary, ale również obiek­ty sportowe, na których Lech roz­gry­wał mecze.

Kibice w kole­jnych dzi­ałach mogą sko­rzys­tać z pomo­cy kus­tosza, którym mianowano Jana Rędziocha, cenionego his­to­ry­ka Lecha Poz­nań, który w telegraficznym skró­cie opowia­da o okre­sie cza­su, z którym związane jest pomieszcze­nie, w którym przebywamy.

Sym­pa­ty­cy „Kole­jorza” mogą być pod wraże­niem licz­by archi­wal­nych, nigdy wcześniej niepub­likowanych zdjęć oraz eksponatów takich jak legi­t­y­mac­je członkowskie byłych graczy oraz zdję­cia z pier­wszych lat funkcjonowa­nia drużyny.

Obec­nie do dys­pozy­cji fanów Lecha są poko­je związane z sekcją pił­ki nożnej, lecz już wkrótce dostęp­ne mają być inne, a tych w his­torii klubu nie brakowało. Co więcej twór­cy pro­jek­ty w planach mają również stworze­nie „Stre­fy kibica”.

Adres wirtu­alne muzeum: http://wirtualnemuzeum.lechpoznan.pl/

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.