27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.10godz.34min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Pawłowski: Pozycja Legii w tabeli nas nie interesuje. Zwyciężyć, przywieźć trzy punkty i uszczęśliwić naszych kibiców

Pawłowski:  Pozycja Legii w tabeli nas nie interesuje. Zwyciężyć, przywieźć trzy punkty i uszczęśliwić naszych kibiców

Przed szlagierowym spotkaniem z Legią Warsza­wa udzi­ał w kon­fer­encji pra­sowej wziął skrzy­dłowy Kole­jorza — Szy­mon Pawłows­ki. — Na pewno bard­zo chce­my wygrać w Warsza­w­ie. Po to tam jedziemy, żeby przy­wieźć trzy punk­ty — mówi dru­gi kap­i­tan Kolejorza.

Legia do meczu z Lechem przys­tąpi cztery dni po star­ciu z Realem Madryt. Zdaniem Pawłowskiego, Liga Mis­trzów, pol­s­ka Ekstrak­lasa to kom­plet­nie dwie różne kwest­ie i zespół Nena­da Bjel­i­cy nie zwraca na to uwa­gi  — Mecze z Legią zawsze są ciekawe i emocjonu­jące. Obie drużyny za wszelką cenę chcą wygrać ten mecz. Wys­tępy Legii w Lidze Mis­trzów to inna his­to­ria, niż Ekstrak­lasa. Nie sku­pi­amy się na tym. Dla nas najważniejsze jest pojechać tam i zagrać dobre spotkanie. Zwyciężyć, przy­wieźć trzy punk­ty, uszczęśli­wić naszych kibiców i piąć się w górę tabeli — tak przed­staw­ia cel na sobot­ni wieczór wychowanek MSP Szamotuły.

W tabeli najwyższego poziomu roz­gry­wkowego pol­skiego fut­bolu Lech pla­su­je się na siód­mej pozy­cji z przewagą tylko trzech punk­tów nad czter­nastą Legią — Sytuac­ja jest wyjątkowa. Legia jest nisko. My też nie jesteśmy tam, gdzie byśmy chcieli, ale staramy się robić wszys­tko, by sytu­ac­ja się popraw­iła. Dlat­ego jedziemy tam zde­ter­mi­nowani by zdobyć trzy punk­ty. Tylko tak może­my rozwiązać ten prob­lem. Najważniejsze jest to, gdzie my jesteśmy. Pozy­c­ja Legii nas nie intere­su­je - komen­tu­je Pawłowski.

17-ktot­ny reprezen­tant Pol­s­ki jest zda­nia, że nie moż­na anal­i­zować Legii pod kątem meczu o Super­puchar Pol­s­ki, gdy Lech pogromił Legię na Łazienkowskiej 1:5 — Od ostat­niego naszego spotka­nia bard­zo wiele się zmieniło i nie ma co porówny­wać. Zmie­nili się tren­erzy i drużyny są kom­plet­nie inne. Zarówno Lech i Legia będą wal­czyć o mis­tr­zost­wo. Liga jest dłu­ga, jest jeszcze podzi­ał punk­tów. W tym sys­temie każdy będzie się liczył w walce — uważa 30-latek.

Zapy­tany o scharak­tery­zowanie warsza­wskiego zespołu, opisał go z dużym respek­tem, ale pokazał, że jest pewny zwycięst­wa Lecha w Der­bach Pol­s­ki — Legia to bard­zo moc­ny zespół. Sze­ro­ka kadra i umiejęt­ni zawod­ni­cy. Początkowo nie grali zbyt dobrze i ich start nie był wymar­zony. Po zmi­an­ie tren­era widać jakość, co zauważyliśmy w meczu z Realem, gdy potrafili stworzyć sobie groźne sytu­acje. Gra opiera się na kilku zawod­nikach. Kreaty­wny Guil­herme, szy­b­ki Kuchar­czyk, groźny Nikolics, mają dobrą kadrę. Zro­bimy wszys­tko, żeby z nimi wygrać. Nasz zespół też jest na odpowied­nim poziomie, żeby wygrać z Legią Warsza­wa - mówi.

- W barwach Lecha jeszcze nie strzeliłem bram­ki Legii, ale podob­no ostat­nio, kto przy­chodzi na kon­fer­enc­je pra­sowe, to strzela gola w następ­nym meczu. Mam nadzieję, że i mi się uda — żar­tu­je na koniec 2‑krotny Mis­trz Polski. 

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.