Horror w końcówce. Lech pokonuje Lechię!

W drugim ligowym spotka­niu Lech Poz­nań zremisował z Lechią Gdańsk. Bramki dla mis­trza Pol­ski zdobyli Kasper Hamalainen oraz Marcin Robak, dla Lechii — Rafał Jan­icki.

W 7 min­u­cie ide­al­ną okazję strz­elecką miał Marcin Robak, który otrzy­mał fan­tasty­czne podanie od Szy­mona Pawłowskiego, jed­nak Mar­ić wykazał się bramkarskim instynk­tem i obronił strzał napast­nika Kole­jorza. Trzy min­u­ty później strza­łem z dys­tan­su bram­ce Burićia próbował zagroz­ić Daniel Łukasik, jed­nak boś­ni­acki bramkarz nie miał żad­ny­ch prob­lemów z inter­wencją. W 12 min­u­cie Wiśniewski miał sporo miejs­ca na prawym skrzy­dle, znalazł pozy­cję do odd­a­nia strza­łu, jed­nak trafił w boczną siatkę.

Od 19 min­u­ty Lech wyszedł na prowadze­nie. Wol­ne pole w okoli­cach 20 metra znalazł Kasper Hamalainen, Fin moc­no i pre­cyzyjnie uderzył i Mar­ić musi­ał wycią­gać piłkę z siatki. Pięć min­ut później Tomasz Kędzio­ra wypa­trzył w środ­ku pola Pawłowskiego, ten chci­ał odd­ać z pier­wszej piłki do Robaka, jed­nak obroń­cy Lechii przechytrzyli lechitów.

W 38 min­u­cie świet­ną akcję zor­ga­ni­zowali lechi­ci. Jevtić zagrał z prawej strony do Kędzio­ry, który dośrod­kował do Robaka, ten jed­nak uderzył z pier­wszej piłki i trafił wprost w bramkarza Lechii. Pięć min­ut później lechiś­ci mogli doprowadz­ić do wyrów­na­nia, jed­nak po rzu­cie wol­nym nad bramkę piłkę posłał Jan­icki.

Dru­ga połowa mogła dobrze rozpocząć się dla podopieczny­ch tren­era Sko­rży. Z prawej strony uderzał Darko Jevtić, lecz Mar­ić wybronił uderze­nie Szwa­j­cara. W 53 min­u­cieMi­la wyłożył piłkę sto­jące­mu na dwudzi­estym metrze Bory­siukowi, ale lechis­ta uderzył nad bramką Burićia. Cztery min­u­ty później miała miejsce kon­trow­er­syj­na sytu­ac­ja. Hamalainen zagrał z prawej strony do Robaka, który tuż przed polem karnym został faulowany, jed­nak sędzia Ste­fański nie odg­wiz­dał przewinienia.

W 70 min­u­cie dobrą inter­wencją popisał się Burić. Na bramkę Boś­ni­aka uderzał Michał Mak, lecz boś­ni­acki bramkarz Kole­jorza zła­pał fut­bolówkę. Od 75 min­u­ty Lechia doprowadz­iła do wyrów­na­nia. Strzel­cem bramki – Rafał Jan­icki. Poz­na­ni­a­cy mogli odpowiedzieć po kilkudziesię­ciu sekun­dach. Podopieczni tren­era Macie­ja Sko­rży ruszyli prawą stronę, jed­nak wykończe­nie Marci­na Robaka przeszło tuż nad bramką Mari­cia.

W 78 min­u­cie Lovrenc­sics uderzył z ostre­go kąta, bramkarz Lechii wybił piłkę, a na skutek zamiesza­nia w polu karnym obroń­cy goś­ci wybili piłkę na aut. W 84. min­u­cie Dou­glas szukał pozy­cji do odd­a­nia strza­łu, jed­nak posłał piłkę obok bramki.

W dolic­zonym cza­sie gry bramkę na wagę trzech punk­tów zdobył Marcin Robak, który otrzy­mał ide­al­ne podanie od Denisa Thoma­lli i wpakował piłkę do siatki lechistów.

LECHLECHIA 2:1 (1:0)

Bramki: Hamalainen (19.), Robak (90+) — Jan­icki (75.)

Żółte kartki: Dud­ka – Łukasik

LECH: Burić –Kędzio­ra, Kadar, Kamiński, Dou­glas – Trałka, Dud­ka – Jevtić (61. Lovrenc­sics), Hamalainen (74. Thoma­l­la), Pawłowski (69. Formel­la) – Robak

LECHIA — Mar­ić — Wojtkowiak, Jan­icki, Mal­o­ca, Wawrzy­ni­ak –Bory­siuk, Łukasik –Makuszewski (67. Mak), Mila (60. Nazar­io), Wiśniewski (46. Kuświk)- Buk­sa

Wid­zowie: 13 821

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress