27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
50dn.4godz.20min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Formella: Staram się wycisnąć jak najwięcej

Formella: Staram się wycisnąć jak najwięcej

- Tak jak zapowiadałem przed meczem — Bełchatów stracił kil­ka bramek. Cieszę się, że nam się udało. Na pewno nie przewidy­wal­iśmy tego, iż będzie 5:0 – przyz­nał po meczu Dar­iusz Formella.

Młody pomoc­nik był głównym kandy­datem do wyjś­ciowej 11. W obliczu kon­tuzji i braku napast­ni­ka były piłkarz Arki Gdy­nia miał zagrać na dziewiątce.

- To, że tren­er coś sug­erował to nie ma znaczenia. Zacząłem mecz na ław­ce i byłem skon­cen­trowany na tym, by pomóc drużynie jak najwięcej, gdy tylko wejdę na boisko. Nie byłem zden­er­wowany tym, iż nie wyszedłem w „11”. Wygral­iśmy 5:0 i to jest najważniejsze – zaz­naczył. - Czu­je się dobrze, kiedy gram na boisku. Wiado­mo, że każdy chce grać w pier­wszym składzie, ale jeżeli dosta­je szan­sę na grę w więk­szym wymi­arze cza­sowym, jeżeli wchodzę z ław­ki, to też jestem zad­owolony — dodał.

Formel­la jest pew­ni­akiem do gry z ław­ki. Za tren­era Sko­rży otrzy­mu­je on więcej szans niż było to za kadencji Rumaka.

– Wal­czę oto, by grać w pier­wszej „11”. Jeżeli tren­er zade­cy­du­je inaczej, to staram się wycis­nąć jak najwięcej z szan­sy, którą dostanę.

Bełchatów nie był sil­nym prze­ci­wnikiem dla Kole­jorza. Naj­moc­niejsza obrona w lidze okaza­ła się łat­wa do prze­jś­cia dla podopiecznych tren­era Macie­ja Skorży.

- Zagral­iśmy dobre spotkanie i uniemożli­wiliśmy bełcha­towianom stwarza­nia groźnych kon­tr. Ich gra w defen­sy­wnie wyglą­dała gorzej. To nie oni zagrali słabo, tylko my dobrze. Nasza przewa­ga była widocz­na. Są różne mecze, to spotkanie się tak ułożyło, że kon­trowal­iśmy Bełchatów i co dru­ga sytu­ac­ja to był gol w drugiej połowie. Są też takie mecze, że się wygry­wa i trze­ba wyni­ki bronić.

Obec­nie czeka nas prz­er­wa na kadrę. Dla rozpęd­zonego w gazie Kole­jorza to dobry okres?

Potrzeb­na jest prz­er­wa. Dla mnie to zaszczyt grać dla reprezen­tacji — przyz­nał

Formel­la słynie ze sztuczek tech­nicznych. Jed­nak w ostat­nim meczu nie wszys­tko poszło po myśli piłkarza.

– Tak, tren­er miał do mnie pre­ten­sje o tę jed­ną piętkę za dużo. Mogłem tak nie zagry­wać. Spodziewałem się jed­nak, że ten obroń­ca idzie ze mną i chci­ałem ode­grać do Darko z pier­wszej pił­ki, żeby wyszedł sam na sam, ale on dobrze mnie wyczekał. To był mój błąd. Przyz­na­ję się, iż to było niepotrzeb­ne zagranie – zakończył.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.