01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
3dn.20godz.25min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Marsz Zwycięstwa już 16 lutego

marsz (69)Już 16 lutego o godz. 17:00 po raz trze­ci w Poz­na­niu prze­jdzie Marsz Zwycięst­wa. To idea, która ma upamięt­nić pod­pisanie poko­ju w Trewirze, stanow­ią­cym o dacie zakończenia Pow­sta­nia Wielkopol­skiego. Przed rok­iem wzięło w nim udzi­ał około 1,5 tysią­ca osób.

Po raz pier­wszy marsz przeszedł w 2011 roku. Przed rok­iem powtór­zono go, a idea bard­zo dobrze przyjęła się w Poz­na­niu, dlat­ego postanowiono ją kon­tyn­uować. W tym roku Marsz Zwycięst­wa prze­jdzie dokład­nie w 94. Rocznicę pod­pisa­nia poko­ju w Trewirze, a więc 16 lutego. — Ten marsz jest naszym hoł­dem dla tych, dzię­ki którym tu jesteśmy, dla tych, którzy to pow­stanie wygrali — mówił przed rok­iem jeden z organizatorów.

Marsz rozpocznie się na Placu Wol­noś­ci, prze­jdzie ulicą Paderewskiego, przez Stary Rynek, a następ­nie Szkol­ną, Półwiejską i Królowej Jad­wi­gi do Pom­ni­ka Pow­stańców Wielkopol­s­kich. Orga­ni­za­torzy zachę­ca­ją nie tylko do wzię­cia udzi­ału w Marszu, ale również zabra­nia ze sobą flag – pol­s­ki lub pow­stańczej. Te drugie nadal moż­na kupować w wybranych punk­tach, a także za pośred­nictwem Allegro.

TAK NA MARSZU BYŁO ROK TEMU (GALERIA LECHNEWS.PL)

replikiflag

 

 

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.