07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.50min.
13.60 X3.50 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Trenerski dwugłos po meczu z Zawiszą

Trenerski dwugłos po meczu z Zawiszą

Zaprasza­my do zapoz­na­nia się z wypowiedzi­a­mi tren­erów obu drużyn — Macie­ja Sko­rży i Mar­iusza Rumaka.

Maciej Sko­rża (Lech Poznań)

- Ogrom­na radość w szat­ni, bo to było dłu­go wyczeki­wane zwycięst­wo. Mam nadzieję, że to początek czegoś nowego i coś, co będziemy mile wspom­i­nać. Zagral­iśmy tak jak sobie założyliśmy, do tego dołożyliśmy skuteczną grę. Prowadzil­iśmy i potem moment dekon­cen­tracji, który nie powinien się wydarzyć. Ciesze się, że druży­na nie spuś­ciła głowy i odpowiedzi­ała golem. Dobrze zaczęliśmy drugą połowę, ale pomógł faul i rzut karny. Nie było bo ich gdy­by nie nasza dobra gra, ale po czer­wonej kartce było nam łatwiej i zaczęliśmy punk­tować Zaw­iszę. Musi­ałem zmienić Kaspra — myśląc o kole­jnym meczu z Wisłą. Szymek i Zaur poprosili o zmi­any. One były okazją do wypróbowa­nia Formel­li w ataku. Muszę odłożyć jego grę na prawej obronie, bo kon­tuzjowany jest Ubi­parip. Wejś­cie Drew­ni­a­ka było sposobem do prze­sunię­cia Jevti­cia do przo­du. Kei­ta na razie jest jok­erem, ale dzisi­aj mało efektywny.

- Najbardziej cieszę się z tego, że widzi­ałem drużynę. To cen­niejsze od sześ­ciu goli. Bo jeśli Lech będzie zespołem i będziemy tak wal­czyć, to myślę, że rozpoczniemy marsz w górę tabeli.

Mar­iusz Rumak (Zaw­isza Bydgoszcz):

- Trze­ba to powiedzieć wprost, zagral­iśmy słabo. Inaczej, niż trenu­je­my. Szy­bko zro­biło się 2:0, potem zaczęliśmy grać w piłkę i wyrów­nal­iśmy. Ale jak Lechowi strzela się gola przed prz­er­wą, to nie moż­na dop­uś­cić do tego, żeby tak szy­bko stracić bramkę. Po prz­er­wie kil­ka solid­nych min­ut, potem rzut karny i mecz kończy się wysoką porażką. Zagral­iśmy już z Wisłą i Lechem, a przed nami wiele meczów i punktów.

- Próbowałem przekon­ać piłkarzy, żeby zacząć grać w piłkę i gdy to zro­bili nasza gra wyglą­dała dobrze. Brakowało nam długi­mi momen­ta­mi zawod­ników, którzy wezmą na siebie odpowiedzial­ność. Nie chcę porówny­wać Lecha do Zaw­iszy, bo ter­az pracu­ję w tym drugim klu­bie. Pracu­ję tam, gdzie mnie chcą i ter­az intere­su­je mnie tylko ten klub. Cieszę się, że mam możli­wość pra­cy, solidne warun­ki i dobrych piłkarzy jak na cel, który przed nami został postawiony.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.